Stypendia Samorządu Województwa Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie”

Drodzy studenci
Informujemy o możliwości ubiegania się studentów o przyznanie stypendiów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie”.

Wniosek o przyznanie stypendium „Talenty Świętokrzyskie” wraz z niezbędnymi załącznikami, wypełnione i podpisane należy przesłać do 31 sierpnia 2023 r. lub doręczyć osobiście na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
Al. IX Kielc 3
z dopiskiem na kopercie: „Stypendium Talenty Świętokrzyskie dla studentów”.

Do wniosku student musi dołączyć kserokopie dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez Dziekana, które są odzwierciedleniem uzasadnienia wniosku.

Szczegółowe zasady udzielania wsparcia dla studentów zawarte są w uchwale Nr LIX/731/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego Talenty Świętokrzyskie dla studentów.

Uchwała Nr LIX/731/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Wniosek o przyznanie stypendium oraz pozostałe wymagane dokumenty znajdują się w linkach poniżej:

1. Komunikat w sprawie przyznawania stypendiów talenty świętokrzyskie dla studentów.
  2. Wniosek o przyznanie stypendium Talenty Świętokrzyskie dla studentów.
  3. Wykaz konkursów lub innych form współzawodnictwa o charakterze edukacyjnym, naukowym (w tym także w zakresie nauk inżynieryjno – technicznych) lub artystycznym, które uprawniają do ubiegania się o stypendium Talenty Świętokrzyskie.
  4. Oświadczenie podatnika.
  5. Oświadczenie współautora.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach: