Konferencja zdalna 18 maja 2023 roku, „Biopolimery – źródło nowych materiałów”.

Szanowni Państwo,
informujemy, że już 27 kwietnia 2023 roku dobiega końca rejestracja udziału na Konferencję „Biopolimery – źródło nowych materiałów”.

Gośćmi Honorowymi, którzy wystąpią z wykładem na zbliżającej się Konferencji, będą:
• dr hab. Łukasz John, prof. ucz. (Uniwersytet Wrocławski)
Tytuł wystąpienia: Funkcjonalizowane silseskwioksany jako źródło nowych materiałów
• prof. dr hab. inż. Marcin Struszczyk (Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi)
Tytuł wystąpienia: Specjalne zastosowanie biopolimerów – wykorzystanie zaskakujących własności
• dr hab. Dominik Gront (Uniwersytet Warszawski)
Tytuł wystąpienia: Projektowanie sztucznych białek – metody i zastosowania

Konferencja odbędzie się w formie online 18 maja 2023 roku i realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Szczegóły na temat Konferencji znajdują się na stronie internetowej: https://fundacja-tygiel.pl/biopolimery/

Biopolimery, ze względu na swoje atrakcyjne właściwości, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wykorzystywane są w przemyśle, medycynie, kosmetologii czy farmakologii. Celem Konferencji jest wymiana aktualnej wiedzy, najnowszych doniesień oraz odkryć związanych z biopolimerami.

Zagadnienia tematyczne:

• • Nowoczesne biopolimery;
    • Biopolimery jako biomateriały w inżynierii tkankowej;
    • Polimery w produkcji inteligentnych materiałów;
    • Nanotechnologia polimerów;
    • Polimery biodegradowalne;
    • Biopolimery w problemach środowiskowych;
    • Potencjalne zastosowania biopolimerów.

Do udziału w Konferencji zapraszamy specjalistów z zakresu ochrony środowiska, inżynierii materiałowej i tkankowej, biochemików, biotechnologów, jak również lekarzy oraz farmaceutów.
Wierzymy, że Konferencja ta będzie dla Państwa nie tylko okazją do zdobycia nowych informacji i kontaktów, ale także do ciekawej i owocnej dyskusji z innymi uczestnikami.

Z poważaniem,
Paulina Pomajda