Akademickie Targi Pracy

WIOSENNA EDYCJA TARGÓW PRACY

Drodzy studenci, zapraszamy na kolejną edycję Akademickich Targów Pracy. To idealna przestrzeń do spotkań z pracodawcami oraz przedstawicielami instytucji.

Termin organizacji wydarzenia w okresie zbliżających się wakacji jest atrakcyjny zarówno dla studentów oraz pracodawców. Jest to czas, kiedy przedstawiciele firm zaczynają wdrażać wakacyjne programy stażowe oraz poszukiwać pracowników zarówno pełnoetatowych jak i sezonowych. Studenci zwiększają swoją szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego tym samym pokazując potencjalnym pracodawcom swoją aktywność, która jest przez nich doceniana.

Każdy student niezależnie od etapu nauki powinien uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dlaczego? Bo warto poznać oczekiwania pracodawców zanim ostatecznie wkroczy się na rynek pracy.

Podczas tego wydarzenia pracodawcy przedstawią swoje oferty pracy, praktyk, nie tylko z województwa świętokrzyskiego ale i poza nim. Spotkania z pracodawcami dadzą możliwość pozyskania informacji z zakresu rozwoju w danej firmie, oferowanych szkoleń, kursów czy form aplikowania.

Co więcej nawiązanie kontaktów biznesowych może być również inspiracją do napisania pracy dyplomowej z obszaru działania danej firmy/fundacji.

Warto zabrać ze sobą CV, a Ci studenci, którzy jeszcze nie przygotowali tego dokumentu mogą go zredagować w strefie doradczej prowadzonej przez doradców zawodowych z Akademickiego Biura Karier.

W tej edycji wezmą również udział przedstawiciele kół naukowych działających na naszej Uczelni. Będzie to okazja, by poznać ich działalność, odnaleźć przestrzeń na swój rozwój i projekty i stać się członkiem jednego z nich.

W czasie targów odbędą się warsztaty „Odporność na stres”, prowadzone przez psychologów z Agencji Wywiadu oraz spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Na spotkanie z żołnierzami WOT obowiązują zapisy: 509 711 480 lub abk@ujk.edu.pl (w treści email proszę o podanie imienia, nazwiska, roku, kierunku studiów i dopisek „WOT”).

Termin: 25.05.2023 r.

Godzina: 10:00-12:00

Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, budynek G, hol

Partner wydarzenia: Kaufland Polska

Serdecznie zapraszamy.