Obwieszczenie OKW WSiP UJK dotyczące wyborów do Rad Naukowych Instytutów

Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
z dnia 10 września 2024 roku

§1

Zgodnie z uchwałą nr 40/2024 z dnia 10 września 2024 roku Okręgowej Komisji Wyborczej Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ustalony został następujący kalendarz czynności wyborczych w wyborach do Rad Naukowych Instytutów:

Lp Data Czynność wyborcza
1 13-20.09.2024 r.
od godz. 8:00 do godz. 15:00*
Składanie oświadczeń o spełnieniu wymogów przez osoby wchodzące w skład Rady Naukowej Instytutu z grupy pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych posiadających tytuł profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego.

Miejsce zgłoszenia: Sekretariat właściwego Instytutu:

• Instytut Biologii, pokój 33, budynek A
  • Instytut Chemii, pokój C 103, budynek G
  • Instytut Fizyki, pokój 49, budynek A
  • Instytut Geografii i Nauk o Środowisku, pokój 238, budynek A
2 23.09.2024 r. Ustalenie liczby członków Rad Naukowych Instytutów oraz rozdział mandatów we właściwej Radzie Naukowej w grupie pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych lub badawczo-dydaktycznych posiadających stopień naukowy doktora.
3 24-27.09.2024 r.
od godz. 8:00 do godz. 15:00*
Zgłaszanie kandydatów oraz składanie oświadczeń osób kandydujących do Rad Naukowych Instytutów z grupy pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych lub badawczo-dydaktycznych posiadających stopień naukowy doktora.

Miejsce składania dokumentów:

• 24.09.2024 u dr Judyty Bąk, pokój 557, budynek A (Katedra Matematyki)
  • 25.09.2024 u dr hab. Katarzyny Jedynak, pokój C419, budynek G (Instytut Chemii)
  • 26.09.2024 u dr inż. Mileny Piotrowskiej, pokój 52, budynek A (Instytut Fizyki)
  • 27.09.2024 u mgr Agnieszki Maćkowskiej, pokój 337, budynek A (Instytut Biologii)
4 27.09.2024 r. Ogłoszenie listy kandydatów do właściwych Rad Naukowych Instytutów z grupy pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych lub badawczo-dydaktycznych posiadających stopień naukowy doktora.
5 9.10.2024 r. Wybory do właściwych Rad Naukowych Instytutów spośród grupy pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych lub badawczo-dydaktycznych posiadających stopień naukowy doktora.

Miejsce i czas: Sala 114A budynku D (obok dziekanatu) Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Uniwersyteckiej 7, w godzinach 8:30-10:00. W przypadku nieobsadzenia niektórych mandatów kolejne zebrania wyborcze będą odbywały się w tym samym dniu w godzinach wskazanych przez OKW. Obwieszczenia w sprawie wyznaczenia godzin kolejnych zebrań wyborczych (odbywających się tego samego dnia) będą wywieszane na drzwiach sali, w której odbywają się wybory, a także będą wysyłane do Sekretariatów Instytutów.

6 9.10.2024 r.
(podczas trwania wyborów)10.10.2024 r.
(w godz. 8:00-15:00)
Składanie protestów wyborczych. Miejsce składania zostanie ogłoszone osobną uchwałą w późniejszym terminie.
7 11.10.2024 r. Ogłoszenie wyników wyborów do właściwych Rad Naukowych Instytutów.

*o skuteczności zgłoszenia decyduje data i godzina wpływu dokumentu zgłoszenia, a nie data jego nadania; zgłoszenia, które nie wpłyną w terminie nie będą uwzględniane

§2

1) Dokument określający wzór oświadczenia o spełnieniu wymogów przez osoby wchodzące w skład Rady Naukowej Instytutu i kandydujące do Rady Naukowej Instytutu Uniwersytetu Jana
Kochanowskiego w Kielcach na kadencję 2024-2028 określa załącznik nr 1 do uchwały nr 53/2024 Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej z dnia 20 czerwca 2024 roku. Nauczyciele akademiccy wchodzący w skład Rady Naukowej instytutu i kandydujący do tej Rady, urodzeni przed dniem 1 sierpnia 1972 r., do oświadczenia, o którym mowa w ust. 1, załączają w zaklejonej kopercie oświadczenie lustracyjne lub informację o złożeniu oświadczenia lustracyjnego. Na kopercie należy wpisać imię i nazwisko kandydata oraz adnotację: „Oświadczenie lustracyjne/informacja o złożeniu oświadczenia lustracyjnego”.

2) Wzór formularza zgłoszenia kandydata do Rady Naukowej Instytutu w grupie pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach badawczych lub badawczo-dydaktycznych
posiadających stopień naukowy doktora określa załącznik nr 2 do uchwały nr 53/2024 Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej z dnia 20 czerwca 2024 roku.

3) Osoby składające oświadczenia, o których mowa powyżej, muszą zapoznać się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania swoich danych osobowych. Treść klauzuli określa załącznik nr
4 do uchwały nr 53/2024 Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej z dnia 20 czerwca 2024 roku.

Przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej
Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych