W imieniu społeczności akademickiej Instytutu Chemii UJK składamy wszystkim naszym studentom,
pracownikom i sympatykom serdeczne życzenia na Wielkanoc.
Niech ten czas będzie pełen radości, spokoju i nadziei na lepszą przyszłość.
Życzymy Wam zdrowia, sukcesów i inspiracji w nauce i pracy.
Niech Wielkanocne Święta będą dla Was okazją do odpoczynku i nabrania sił do dalszych wyzwań.

Studenckie Koło Naukowe „Kalcyt” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek (20.03.2024) o godzinie 14:00 w sali c-401.

Informacje o spotkaniu u opiekuna koła – dr Kariny Krzciuk, pokój C-411 karina.krzciuk@ujk.edu.pl

 

Szanowni Państwo,
Członkowie Społeczności UJK,

Uprzejmie informuję, że zebrania wyborcze z kandydatami na Rektora UJK na kadencję 2024-2028 będą odbywać się w Sali B2, budynek G Wydziału, w następujących terminach:

Zapraszam Państwa do uczestnictwa w zebraniach.
Z poważaniem,

dr hab. Dariusz Banaś, prof. UJK
Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

W dniu 15 marca 2024 roku Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek przyznał nagrody Rektora dla 13 studentów za wybitne osiągnięcia.

W imieniu Dyrekcji Instytutu pragniemy serdecznie pogratulować naszym studentkom: Sylwii Nawrot i Ilonie Pacak z kierunku Biotechnologia oraz Annie Miążek z kierunku Chemia, które otrzymały te  prestiżowe nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2022/2023. Ich sukces jest dla nas wszystkich ogromnym powodem do dumy i radości.

Te wspaniałe osiągnięcia są wyrazem nie tylko indywidualnej ciężkiej pracy, determinacji i pasji naszych studentek, ale również symbolizują wysoką jakość edukacji i wsparcie, jakie oferuje nasz Instytut. Jesteśmy przekonani, że sukcesy Sylwii, Anny i Ilony zainspirują inne osoby do dążenia do doskonałości w swoich dziedzinach oraz będą promować wartości naukowe i badawcze na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy pełną listę nagrodzonych:

  1. Naukowe za rok akademicki 2022/2023:
    1. Sylwia Nawrot, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Biotechnologia
    2. Anna Miążek, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Chemia
    3. Ilona Pacak, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Biotechnologia
    4. Anna Paluch, Filia w Sandomierzu, Mechatronika
    5. Aleksandra Piotrowska, Collegium Medicum, Lekarski
    6. Karolina Świeca, Wydział Prawa i Nauk Społecznych, Prawo
    7. Michał Wesołowski, Collegium Medicum, Lekarski
  2. Artystyczne za rok akademicki 2022/2023:
    1. Patrycja Gola, Wydział Sztuki, Sztuki plastyczne
    2. Rozalia Kozub, Wydział Sztuki, Sztuki plastyczne
    3. Agnieszka Pałgan, Wydział Sztuki, Wzornictwo
  3. Organizacyjne za rok akademicki 2022/2023:
    1. Wiktoria Wijas, Collegium Medicum, Dietetyka
    2. Jan Nalewczyński, Wydział Prawa i Nauk Społecznych, Prawo
  4. Osiągnięcia sportowe za rok akademicki 2022/2023:
    a. Aleksander Bracik, Collegium Medicum, Wychowanie fizyczne

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Pełnomocniczka Rektora ds. Równości płci, prof. dr hab. Lidia Michalska-Bracha wraz z zespołem projektu Athena, zapraszają wszystkich pracowników i pracownice Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wyjątkowe spotkanie online. Celem spotkania jest omówienie znaczenia płci w badaniach naukowych oraz sposobów efektywnego włączania tej perspektywy do treści badań i innowacji.

Warsztat odbędzie się 20 marca 2024 roku, w godzinach 9:00 – 11:30 i poprowadzi go dr Monika Ryndzionek, ekspertka ds. równości płci przy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE.

Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia uwzględniania wymiaru płci w treści badań i innowacji oraz zapoznanie uczestników z narzędziami i metodami umożliwiającymi efektywne włączenie tego wymiaru do wniosków projektowych. TA WIEDZA BĘDZIE SZCZEGÓLNIE PRZYDATNA DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH WNIOSKOWANIEM W RAMACH PROGRAMU RAMOWEGO HORYZONT EUROPA.

Osoby zainteresowane udziałem, zapraszamy do dołączenia w dniu spotkania za pomocą aktywnego linku, który znajduje się poniżej:

Dołącz do spotkania MS Teams®

Rada Naukowa Instytutu Chemii
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
zawiadamia,

że w dniu 27marca 2024 roku o godzinie 14.00 w auli B5 budynku Instytutu Chemii UJK przy ul. Uniwersyteckiej 7, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej

mgr Marcina Grzegorza Bieleckiego

 

Tytuł rozprawy:
„Analiza wpływu wybranych czynników technologicznych na skład i wydajność produktów pirolizy odpadów biomasy”

Promotor rozprawy:
Dr hab. inż. Walentyna Zubkowa , prof. UJK

Promotor pomocniczy:
dr Andrzej Strójwąs

Recenzenci:
prof. dr hab. inż. Marianna Czaplicka -Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu
prof. dr hab. inż. Krzysztof Galos – Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie
dr hab. inż. Marian Niesler, prof. IMŻ – Górnośląski Instytut Technologiczny.

Egzemplarz rozprawy doktorskiej dostępny w Dziekanacie Wydziału przy ul. Uniwersyteckiej 7, pok. 102. Wersje elektroniczne: rozprawy, jej streszczenia oraz recenzji są dostępne w:
Biuletynie Informacji Publicznej – UJK

Msze święte w intencji śp. dr Marka Wiśniewskiego, od Pracowników Instytutu Chemii UJK, zostaną odprawione w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu (ul. Warszawska 33) w terminach:

Jednocześnie informujemy, że 05.11.2024 godzina 18:30; zamówiona  została msza święta za zmarłych Pracowników Instytutu Chemii UJK.

Z przyjemnością informujemy, że dr Kristine Petrosyan otrzymała prestiżowy projekt rządu Belgii Special Research Fund (Bijzonder Onderzoeksfonds, BOF24KV09): Potential of PGP seed endophytes for improvement of plant development and their effect on mitigation of metal stress in agricultural crops (Medicago sativa). Celem projektu jest określenie  roli mikrobiomów nasion, posiadających cechy promocji wzrostu roślin (PGP). Badane będą w mechanizmy  obronne roślin z udziałem bakterii w środowiskach zanieczyszczonych związkami cynku. Projekt będzie realizowany we współpracy z uznanymi w świecie naukowcami – profesorem Jaco Vangronsveld i dr Sofie Thijs.
Dr Petrosyan  jest pierwszą absolwentką Szkoły Doktorskiej UJK, która w listopadzie 2023 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską,  na podstawie której otrzymała podwójny dyplom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Hasselt University w Belgii.  Od 1 marca 2024 roku dr Pertosyn jest zatrudniona w Instytucie Chemii na stanowisku asystenta naukowo- dydaktycznego.
Gratulujemy sukcesu Pani doktor.

Aktualne godziny konsultacji pracowników Instytutu Chemii w semestrze letnim 2023/2024 są dostępne w zakładce:
Student >>> Godziny konsultacji

Obwieszczenie nr 4
Okręgowej Komisji Wyborczej
Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
z dnia 23 lutego 2024 roku

w sprawie ogłoszenia listy kandydatów do Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kadencję 2024-2028 w grupie nauczycieli akademickich zatrudnionych na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Treść obwieszczenie w formacie PDF 

Obwieszczenia w sprawie ogłoszenia listy kandydatów do Kolegium Elektorów UJKw pozostałych grupach są dostępne na stronie BIP dotyczącej wyborów na kadencję 2024-2028: WWW